Ügyesen kóstolok

1.000 Ft

Az elkészült termék nincs kitöltve, gyümölcs sem szerepel rajta! 

Kóstoltassunk!

DE ne úgy, ahogy elképzeljük, hanem autizmus barát módon!

Az autista gyermeknek ugyanis nagyon stresszes lehet egy új étellel kapcsolatba kerülni! Akár már a látvány is taszító lehet!

Ezért legegyszerűbb, ha kezdetben szakember segítségét kérjük!

Ha gyermekünk (és vele együtt mi is), már tudja a kóstolás menetét, akkor érdemes lehet (a szakemberrel egyeztetve) otthon is kóstoltatni.

Az Ügyesen kóstolok mind a gyermeknek segítség, mert láthatóvá teszi a láthatatlant, mind pedig a szülőnek, akit türelemre int …

Vanna olyan gyermekek, akiknek nem jelen gondot valaminek a megkóstolása, azaz az, hogy rögtön a szájába vegye és le is nyelje, de másoknak egy-egy lépés egyetlen étellel is akár hetekig tarthat. Legyünk kitartóak!

A termék használata egyszerű:

  1. a kör közepére tesszük a kóstoltatni kívánt ételt egy kistányérban
  2. lépésenként haladunk előre (a gyermek tempójában, lehetőleg szakember segítségével) és kipipáljuk azt a szintet, amit a gyermek már megugrott
  3. ha az összes „szint” kipipálásra került, érdemes lehet lefényképezni a küldetés sikerességét, mert a későbbiekben akár motivációra is fel lehet majd használni

Ha a játék hatására új „szeretem” ételeket fedezünk fel, azt célszerű a gyermekkel foglalkozó egyéb felnőttekkel akár az Én-könyvben, akár a Naplóban megosztani.

Description

Autista gyermekek számára az étkezés is komoly kihívást jelenthet.

Vannak szelektív evő gyermekek, akik maximum 10 féle ételt fogadnak el.

És vannak, akik „csak” a válogatós kategóriába esnek bele.

Mivel előbb vagy utóbb minden gyerek óvodás, majd iskolás korú lesz, már kis kortól törekedni kell arra, hogy a gyermek minél több fajta ételt megismerjen, elfogadjon.

Van, mikor a kóstoltatás komoly kihívást jelent, ekkor bizony evésterápiát kell bevetni.

Evésterápiára itt tud jelentkezni: https://aspigyerek.hu/termek/evesterapia

S van, mikor már olyan szinten van a gyermek (evés terápia hatására vagy nélküle), hogy maga a szülő is tudja otthon kóstoltatni.

Egy dolog biztos, erőltetni semmit nem szabad! Ha gyermekünk szelektív evő, az egészségi kockázattal is járhat, ezért mindenképpen keressünk fel egy autizmushoz értő evésterapeutát vagy egy evéshez is értő autizmus spektrum zavar pedagógiája szakirányon végzett gyógypedagógust.

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.